Jest to usługa, w ramach której skupujemy należące do Ciebie wierzytelności, jeszcze przed terminem jej spłaty. W ten sposób będziesz mógł sprzedać nam twoją fakturę, której termin płatności przypada dopiero za 30 albo 60 dni. Jest to bardzo ważne, gdyż w ten sposób będziemy mogli odpowiednio pomóc Ci, w utrzymaniu płynności finansowej. Ważne jest to z tego też punktu widzenia, iż prowadzenie działalności gospodarczej nie należy do zadań łatwych i zawsze istnieje ryzyko ku naklejki na legitymację temu, że możemy po prostu mieć problemy z opłaceniem podstawowych funkcji naszej siedziby, lub też pracowników. Z tego też powodu, factoring wydaje się ciekawym rozwiązaniem.
W tym wypadku tracimy 5% na fakturze, ale mamy pewność, iż dostaniemy pieniądze w szybszy sposób. Warto też pamiętać, iż istnieje wiele rodzajów faktoringu, które to można podzielić na właściwy i niewłaściwy. W ten sposób, przy faktoringu niewłaściwym będzie istniała możliwość zwrotu wierzytelności, która wynika z faktury VAT, która księgowość gdynia to nie może zostać w drodze egzekucji ściągnięta.
Warto też wspomnieć, iż w tym zakresie usługi factoringu są bardzo często wykorzystywane przez duże przedsiębiorstwa, która nie chcą długich terminów spłat faktur np. 60 dni. Z tego też powodu korzystają z ofert firm, które umożliwiają im znacznie skrócenie tego okresu. Mym zdaniem jest to niezwykle ważne zagadnienie, które może nam znacznie pomóc podczas każdego dnia prowadzenia działalności gospodarczej.

Autor:

Zobacz stronę autora: biuro księgowe gdynia

Related Posts